Jakie elementy mogą podlegać naprawie w silnikach Diesla?

Jakie elementy mogą podlegać naprawie w silnikach Diesla?
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samochody z silnikami diesla od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Chociaż konstrukcje te charakteryzują się zwykle dużą niezawodnością, od czasu do czasu również ulegają uszkodzeniom. Najczęściej dochodzi do awarii układu wtryskowego lub turbosprężarki.

Awarie układu wtryskowego

W silniku wysokoprężnym układ wtryskowy jest poddawany większym obciążeniom niż w przypadku benzynowych jednostek napędowych. Jego dodatkową cechą jest również większa precyzja pracy. Do awarii wtryskiwaczy często przyczynia się złej jakości paliwo. Zanieczyszczenia, które znajdują się w oleju napędowym, mają negatywny wpływ na żywotność układu wtryskowego. Koszty naprawy w takim przypadku nie są małe, dlatego warto tankować sprawdzone paliwo i dbać o regularną wymianę filtrów. Jeżeli kogoś interesuje profesjonalny diesel serwis Poznań jest miastem, w którym działają warsztaty świadczące usługi na najwyższym poziomie.

Uszkodzenie turbosprężarki

Naprawie w silnikach diesla mogą podlegać również turbosprężarki. Element ten odpowiada za moc generowaną przez jednostkę napędową. W przypadku wystąpienia awarii możliwe jest założenie nowej turbosprężarki lub poddanie starej regeneracji. Koszty zakupu nowego podzespołu w zależności od modelu samochodu wahają się od 1500 zł do nawet 5000 zł. Do awarii turbosprężarki najczęściej przyczynia się zbyt dynamiczna jazda na zimnym silniku. Nie należy również zapominać o regularnej wymianie oleju. Odkładanie przeglądu może niekorzystnie wpływać na żywotność tego elementu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób można sprawdzić wytrzymałość metalu?
W jaki sposób można sprawdzić wytrzymałość metalu?
W szeroko pojętym przemyśle wykorzystuje się bardzo wiele różnego rodzaju materiałów, których cechą wspólną jest twardość. Należy do nich chociażby […]
Ostatnie wpisy