Karta lojalnościowa – czy można ją posiadać w telefonie?

Karta lojalnościowa – czy można ją posiadać w telefonie?
modna-wiedza
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie bardzo wiele osób posiada karty lojalnościowe różnych sklepów i firm, które pozwalają na nabywanie towarów po obniżonej cenie (rabaty, promocje itp.). Umożliwiają również zbieranie punktów, a następnie ich wymienianie na rozmaite atrakcyjne nagrody. Coraz częściej spotyka się wspomniane karty w formie elektronicznej – w tym przypadku są dedykowane głównie do smartfonów. Aby móc dysponować takim rozwiązaniem, trzeba w pierwszej kolejności wprowadzić do wybranej aplikacji indywidualny numer identyfikacyjny z nośnika plastikowego. 

Tanie zakupy na wyciągnięcie ręki

Karty lojalnościowe w telefonie skutecznie zastępują rzeczywiste karty fizyczne. W celu skorzystania z takiej opcji w sklepie wystarczy zainstalować na swoim urządzeniu konkretną aplikację, uruchomić ją i wybrać z listy odpowiednią kartę, a na koniec zweryfikować, czy na ekranie pojawił się kod kreskowy z jej numerem oraz logo. W tym momencie można już spokojnie przekazać smartfon ekspedientce, która zeskanuje wszystkie dane i naliczy stosowny rabat, ewentualnie punkty za zakupy. Podstawową zaletą omawianych kart jest bez wątpienia spora oszczędność pieniędzy, wynosząca zazwyczaj między 10% a nawet 25%. Zyskujemy ponadto korzyść w postaci wyraźnie chudszego portfela, ponieważ nie musimy nosić w nim fizycznych nośników wypychających przestrzeń (bez problemu mieści się w kieszeni spodni). Trzeci istotny atut elektronicznej karty lojalnościowej to brak ryzyka jej pozostawienia w domu, (np. wskutek kiepskiej pamięci), co przekłada się bezpośrednio na możliwość użycia w dowolnej chwili – niezależnie od okoliczności. Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że mamy mocno ułatwiony dostęp do niezbędnych informacji, takich jak choćby saldo punktów czy powiadomienia o bieżących promocjach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać dobre drewno kominkowe?
Jak wybrać dobre drewno kominkowe?
Kominki powstają w wielu domach, gdyż mogą stanowić cenne źródło ogrzewania. Z przyjemnością można też przy nich zasiąść w chłodny, […]
Ostatnie wpisy