Karta lojalnościowa – czy można ją posiadać w telefonie?

Karta lojalnościowa – czy można ją posiadać w telefonie?
modna-wiedza
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współcześnie bardzo wiele osób posiada karty lojalnościowe różnych sklepów i firm, które pozwalają na nabywanie towarów po obniżonej cenie (rabaty, promocje itp.). Umożliwiają również zbieranie punktów, a następnie ich wymienianie na rozmaite atrakcyjne nagrody. Coraz częściej spotyka się wspomniane karty w formie elektronicznej – w tym przypadku są dedykowane głównie do smartfonów. Aby móc dysponować takim rozwiązaniem, trzeba w pierwszej kolejności wprowadzić do wybranej aplikacji indywidualny numer identyfikacyjny z nośnika plastikowego. 

Tanie zakupy na wyciągnięcie ręki

Karty lojalnościowe w telefonie skutecznie zastępują rzeczywiste karty fizyczne. W celu skorzystania z takiej opcji w sklepie wystarczy zainstalować na swoim urządzeniu konkretną aplikację, uruchomić ją i wybrać z listy odpowiednią kartę, a na koniec zweryfikować, czy na ekranie pojawił się kod kreskowy z jej numerem oraz logo. W tym momencie można już spokojnie przekazać smartfon ekspedientce, która zeskanuje wszystkie dane i naliczy stosowny rabat, ewentualnie punkty za zakupy. Podstawową zaletą omawianych kart jest bez wątpienia spora oszczędność pieniędzy, wynosząca zazwyczaj między 10% a nawet 25%. Zyskujemy ponadto korzyść w postaci wyraźnie chudszego portfela, ponieważ nie musimy nosić w nim fizycznych nośników wypychających przestrzeń (bez problemu mieści się w kieszeni spodni). Trzeci istotny atut elektronicznej karty lojalnościowej to brak ryzyka jej pozostawienia w domu, (np. wskutek kiepskiej pamięci), co przekłada się bezpośrednio na możliwość użycia w dowolnej chwili – niezależnie od okoliczności. Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że mamy mocno ułatwiony dostęp do niezbędnych informacji, takich jak choćby saldo punktów czy powiadomienia o bieżących promocjach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na jakie elementy zwrócić uwagę, przy zakupie nowego samochodu?
Na jakie elementy zwrócić uwagę, przy zakupie nowego samochodu?
Kupno nowego samochodu zawsze jest wyzwaniem. Trzeba zgromadzić środki na zakup, czasem zaciągnąć kredyt w banku, wybrać odpowiedni model, a […]
Ostatnie wpisy