Pianka poliuretanowa czy wełna – czym lepiej ocieplić poddasze?

Pianka poliuretanowa czy wełna – czym lepiej ocieplić poddasze?
modna-wiedza
Dom i otoczenie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobrze zaizolowane poddasze ma kluczowe znaczenie dla efektywności energetycznej w Twoim domu. Poddasza są często najgorzej izolowaną częścią domu. A jeśli mieszkasz w starszym domu, jeszcze ważniejsze jest, aby upewnić się, że poddasze jest odpowiednio zaizolowane. W rzeczywistości istnieje wiele powodów, dla których izolacja jest tak ważna. Najlepszym sposobem na izolację poddasza jest wdmuchiwana izolacja celulozowa lub włókna szklanego.

O czym należy pamiętać?

Ocieplanie poddasza Poznań jest dość ważną częścią efektywności energetycznej twojego domu. Ważne jest, aby wiedzieć, że izolacja musi być zainstalowana prawidłowo. Nie można jej po prostu wrzucić na strych i tam zostawić – musi być wdmuchiwana, co oznacza, że ktoś musi poświęcić czas na jej prawidłową instalację.

Włókno czy pianka?

Izolacje włókniste są wykonane z bawełny, szkła lub wełny mineralnej. Są one zazwyczaj droższe niż izolacja piankowa, ale są również bardziej skuteczne w zapobieganiu infiltracji powietrza. Izolacja z włókien jest również lepsza w blokowaniu wilgoci przed wejściem do przegród budowlanych niż izolacja z pianki.

Izolacja piankowa jest wykonana z tworzywa sztucznego – poliuretanu lub poliizocyjanuratu. Jest tańsza niż izolacja z włókien, ale nie jest tak skuteczna w zapobieganiu infiltracji powietrza lub przenikaniu wilgoci do ścian i sufitów Twojego domu. Pianka jest również o jedną trzecią mniej skuteczna niż izolacja włóknista w utrzymywaniu ciepła wewnątrz domu w miesiącach zimowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przygotować powierzchnię do obróbki galwanicznej?
Jak przygotować powierzchnię do obróbki galwanicznej?
Obróbka galwaniczna to popularna metoda stosowana w celu zwiększenia odporności mechanicznej i korozyjnej, a także atrakcyjności wizualnej przedmiotów wykonanych z […]
Ostatnie wpisy