Pielęgnacja twarzy przed i po nałożeniu makijażu

Pielęgnacja twarzy przed i po nałożeniu makijażu
modna-wiedza
Zdrowe ciało
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nawet najdroższe kosmetyki do makijażu nie będą się na twarzy dobrze trzymać, jeśli o nią odpowiednio nie zadbamy. Wiele osób myśli, że makijażem można ukryć wszystko, co nam się nie podoba. A tymczasem użycie podkładu może wręcz podkreślić rozszerzone pory, uwypuklić aktywne krostki, podkreślić zmarszczki, czy pokazać suche skórki, w miejscach o których nie mieliśmy pojęcia że są. Dlatego tak ważne jest przygotowanie skóry pod makijaż. Warto więc poświęcić chwilę z rana, aby sprawić, że makijaż będzie bardziej trwały. Jeśli chcemy mieć ładną cerę ważne jest też jak go zmyjemy.

Jak dbać o cerę, gdy codziennie nosimy makijaż?

Po pierwsze rano warto umyć twarz chociaż żelem, pianką czy olejem. Potem musimy ją przetrzeć tonikiem do twarzy, aby odzyskała swoje pH. Kolejny krok to nałożenie serum, a jeśli go nie używamy kremu do twarzy. Najlepiej jest odczekać kilka minut zanim kosmetyki się wchłoną i dopiero nakładać kolorówkę. Tutaj większość osób zaczyna od bazy pod makijaż, ale tak naprawdę, jeśli nałożymy dobrą pielęgnację, którą nasza cera lubi, nie będzie nam ten produkt potrzebny. Kolejno można już samemu wybierać kroki.

Dużo osób zaczyna od makijażu oczu, ponieważ choćby paletka Revolution ma dość intensywne kolory, które w razie gdybyśmy popełnili błąd w malowaniu można usunąć z gołej skóry z łatwością. Malując oczy już po nałożeniu podkładu, jeśli gdzieś osypie nam się kolor istnieje szansa, że trzeba będzie zmyć fragment makijażu i zrobić go od nowa. Jednakże, jeśli używamy delikatnych cieni lub nie osypują się, można z powodzeniem zacząć od nakładania podkładu, a oczy zostawić na koniec.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak rozplanować położenie sprzętów kuchennych?
Jak rozplanować położenie sprzętów kuchennych?
W funkcjonalnych i ładnie urządzonych pomieszczeniach wszyscy domownicy czują się komfortowo, z chęcią spędzając wspólnie czas. Możliwości aranżacyjnych jest bardzo […]
Ostatnie wpisy