Wizyta u psychologa czy u psychiatry?

Wizyta u psychologa czy u psychiatry?
modna-wiedza
Zdrowe ciało
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zapisać się do psychologa, a może od razu do psychiatry? Którego specjalistę wybrać, chcąc zwalczyć objawy fobii, depresji czy stanów lękowych albo nerwicy? Najczęściej wybierana jest wizyta u psychologa, ponieważ psychiatra kojarzy się z nieuleczalnymi chorobami psychicznymi. Prawda jest jednak zupełnie inna. 

Psychoterapia czy farmakoterapia?

Fakt, że do psychologa udajemy się najczęściej w sytuacji, w której nie dajemy sobie rady z naszymi emocjami. Ciągły spadek samopoczucia, apatia, smutek, stres, presja społeczna, życiowa trauma, w takich przypadkach pomocna jest jak najbardziej indywidualnie dobrana psychoterapia. Pamiętaj jednak, że w obliczu depresji konieczna będzie już konsultacja psychiatryczna. Okazuje się zresztą, że psycholog bardzo często zaleca wizytę u psychiatry i odwrotnie. Lekarz psychiatra Warszawa nierzadko współpracuje z doświadczonymi psychologami. Psychoterapia bez problemu może być łączona z farmakoterapią i daje doskonałe efekty. 

Coraz częściej występujące społeczne choroby psychiczne

Warto wiedzieć, że psychiatra pracuje nie tylko z pacjentami, którzy ze względu na chorobę psychiczną nie są w stanie normalnie funkcjonować w społeczeństwie. To właśnie ten specjalista pomaga w przypadku depresji, nerwic, lęków, zaburzeń afektywnych dwubiegunowych czy schizofrenicznych. Tak naprawdę zawsze może być wsparciem dla psychologa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W jaki sposób układać kostkę brukową?
W jaki sposób układać kostkę brukową?
Położenie kostki brukowej wokół domu lub wyłożenie nią podwórka zapewnia trwały i estetyczny wygląd posesji. Ułożone z tego produktu podjazdy […]
Ostatnie wpisy