Prawnik – jakimi typami spraw się zajmuje?

Prawnik – jakimi typami spraw się zajmuje?
modna-wiedza
Lifestyle
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawnik jest ekspertem w danej dziedzinie prawa i może być wezwany do działania jako doradca i przedstawiciel dla klientów. Prawnicy zazwyczaj zajmują się sprawami prawnymi, w tym transakcjami dotyczącymi nieruchomości, umowami biznesowymi, sprawami rodzinnymi (takimi jak rozwód), sprawami związanymi z obroną karną i innymi.

Istnieje kilka różnych typów prawników:

Prawnicy cywilni 

Prawnicy cywilni reprezentują osoby lub firmy w procesach cywilnych. Pozwy cywilne służą do rozwiązywania sporów o pieniądze lub własność, np. gdy jedna osoba pozywa drugą za niespłacony dług lub szkody spowodowane zaniedbaniem. Pozwy cywilne mogą być również składane przeciwko agencjom rządowym lub urzędnikom, którzy naruszają konstytucyjne prawa jednostki na mocy prawa. Prawnicy cywilni często mają obszar specjalizacji, taki jak prawo rodzinne lub prawo upadłościowe.

Prawnicy karni 

Prawnicy karni reprezentują osoby oskarżone o popełnienie przestępstw, którym grozi kara więzienia, jeśli zostaną uznane za winne. Prawnicy karni mogą pracować po obu stronach sceny – broniąc oskarżonych o przestępstwa, ale także oskarżając oskarżonych o przestępstwa w niektórych jurysdykcjach. Prawnicy są czasami określani mianem prokuratorów, jeśli pracują dla rządu lub obrońcy publicznego, jeśli reprezentują niezamożnych oskarżonych (tych, którzy nie mogą sobie pozwolić na ich własnego adwokata).

Jeśli chcesz skorzystać z pomocy specjalisty, to adwokat Warszawa, jest miastem, w którym to zrealizujesz.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Strój na randkę
Strój na randkę
Wszystkie wiemy, że szykowanie się na randkę wymaga czasu. Nie można wyjść z domu nieprzygotowana, bo to oznaczałoby, że nie […]
Ostatnie wpisy