Rehabilitacja uroginekologiczna – co to jest i na czym polega?

Rehabilitacja uroginekologiczna – co to jest i na czym polega?
modna-wiedza
Zdrowe ciało
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rehabilitacja uroginekologiczna to leczenie nietrzymania moczu i dysfunkcji dna miednicy. Może być wykonywana w szpitalu lub ambulatorium, ale można ją również przeprowadzić w zaciszu własnego domu.

Rehabilitacja uroginekologiczna składa się z trzech etapów:

Pierwszym etapem jest ocena przyczyny problemu 

Lekarz zapyta o Twoje objawy, zbada Twoją miednicę i wykona testy sprawdzające problemy z funkcjonowaniem pęcherza i siłą mięśni. Może to obejmować badanie urodynamiczne, analizę i posiew moczu (w celu sprawdzenia bakterii), jak również badania krwi (w celu sprawdzenia poziomu hormonów).

Drugi etap obejmuje leczenie wszelkich podstawowych warunków, które powodują nietrzymanie moczu lub dysfunkcję dna miednicy 

Opcje leczenia obejmują leki (na przykład diuretyki), zmiany stylu życia (takie jak utrata wagi), fizykoterapię, biofeedback i operację (na przykład operację szyi pęcherza).

Trzeci etap obejmuje ćwiczenie mięśni wokół pochwy i odbytu, tak by stały się silniejsze 

To pomaga im zachować kontrolę nad wypływem moczu podczas kaszlu, kichania lub ćwiczeń – czyli w sytuacjach, w których wcześniej mogły stracić kontrolę nad wypływem moczu. Ćwiczenia te są wykonywane samodzielnie lub przez przeszkolonego specjalistę w domu lub w szpitalu/klinice.

Jeśli chcesz skorzystać z takich usług, to rehabilitacja uroginekologiczna Warszawa, jest miastem, w którym bez problemu znajdziesz godnych polecenia specjalistów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zaoszczędzić pieniądze przy otwieraniu restauracji?
Jak zaoszczędzić pieniądze przy otwieraniu restauracji?
Pierwszym krokiem jest podjęcie decyzji o sporządzeniu biznesplanu. Możesz zacząć od pomysłu na restaurację lub kawiarnię, a następnie musisz spisać […]
Ostatnie wpisy