W jakich branżach wykorzystywane są tulejki gwintowane i nakrętki zrywalne

W jakich branżach wykorzystywane są tulejki gwintowane i nakrętki zrywalne
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wykorzystanie tulejek w motoryzacji i branży chłodniczej

Elementy mocujące silnik samochodu narażone są na uszkodzenia spowodowane drganiami i wibracjami generowanymi przez pracującą jednostkę napędową. W celu uzyskania trwałego połączenia w przemyśle motoryzacyjnym powszechnie stosuje się tulejki gwintowane. Produkty te znaleźć można także w połączeniach przekładni, w korkach do wlewu oleju, a także zaczepach do holowania. Tulejki wykorzystywane mogą być zarówno do wzmocnienia gwintu w metalach o małej wytrzymałości na ścieranie, takich jak aluminium, stopy aluminium i magnezu, a także do naprawiania gwintów. W przypadku zastosowania produktów z pierścieniem uszczelniającym możliwe jest uzyskanie szczelnego i trwałego połączenia odpornego na przenikanie płynów i gazów. Gwintowane tulejki znajdują zastosowanie również w urządzeniach chłodniczych oraz klimatyzatorach.

Nakrętki zrywalne w miejscach narażonych na kradzież

W wielu branżach powszechnie wykorzystuje się nakrętki zrywalne, takie jak te dostępne na stronie https://www.kristal.net.pl/produkty/nakretki-zrywalne/103. Znajdują one zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest zabezpieczenie montowanych przedmiotów przed kradzieżą lub dostępem osób nieuprawnionych. Montaż nakrętki zrywalnej polega na jej dokręcaniu do momentu zerwania się sześciokątnego łba. Po jego zerwaniu nakrętka staje się niemożliwa do odkręcenia bez specjalistycznych narzędzi. Produkty te wykonywane są ze stali odpornej na działanie wody oraz innych niekorzystnych warunków zewnętrznych. Ich wysoka jakość sprawia, że są chętnie wykorzystywane zarówno przez klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Buty trekkingowe – jakie powinny być?
Buty trekkingowe – jakie powinny być?
Buty trekkingowe to rodzaj obuwia przeznaczonego do noszenia podczas chodzenia lub wędrówek po nierównym lub niestabilnym terenie. Zazwyczaj składają się […]
Ostatnie wpisy