Wynajem czy zakup przestrzeni biurowej – co jest bardziej opłacalne?

Wynajem czy zakup przestrzeni biurowej – co jest bardziej opłacalne?
modna-wiedza
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie ma jednej słusznej odpowiedzi na to pytanie. Komuś bardziej będzie odpowiadała opcja wynajmu, a komuś opcja zakupu – wszystko zależy od tego, jakie mamy oczekiwania i plany wobec naszego biura. Dopiero na ich podstawie możemy wyciągnąć wniosek, które rozwiązanie bardziej nam podpasuje. Obydwa mają swoje wady i zalety, którym pokrótce przyjrzymy się w tym artykule. 

Plusy i minusy wynajmu oraz zakupu

Na pierwszy ogień weźmy wynajem. Będzie to idealne rozwiązanie dla kogoś, kto nie jest jeszcze pewien, czy chce długoterminowo pozostawać w jednej lokalizacji i woli sobie zostawić otwartą furtkę dla możliwości przemieszczenia biura. Wynajem bowiem nie zobowiązuje nas tak bardzo, jak kupno, co wiąże się również z tym, że nie musimy samodzielnie dbać o konieczne do przeprowadzenia naprawy na terenie biura – zajmie się tym za nas właściciel (a przynajmniej powinien tak zrobić). Minusem znowu jest to, że nie jesteśmy właścicielami, co wiąże się z większymi opłatami i ryzykiem, że właściciel będzie chciał znienacka rozwiązać umowę.

Jeśli znowu idzie o kupno, to jest ono poważnym zobowiązaniem. Musimy mieć pewność, że zostaniemy na miejscu na długo i będziemy mieli co zrobić z biurem, jeśli jednak się przeniesiemy. Plusem natomiast jest to, że mamy komfort posiadania przestrzeni na własność i możemy zrobić z nią, co nam się żywnie podoba – koszty prawdopodobnie też będą niższe, a co najważniejsze – nie będą „puste”, bo wykładamy pieniądze na własne biuro. Żeby dowiedzieć się więcej na temat plusów i minusów obydwu opcji, warto skorzystać z profesjonalnych usług oferowanych przez directoffice.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak przygotować się do posiadania dziecka?
Jak przygotować się do posiadania dziecka?
Przygotowanie się do posiadania dziecka jest bardzo trudnym zadaniem. Zwłaszcza niedoświadczone mamy obawiają się, że nie sprostają zadaniu radzenia sobie […]
Ostatnie wpisy