Czapka czy kapelusz?

Czapka czy kapelusz?
modna-wiedza
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kapelusze przestają być modne

 

Kapelusz z pewnością jest elegancki, pasuje do płaszczy z flauszu i wełny, nadaje się na uroczyste okazje. Ma jednak podstawową wadę – nie chroni dostatecznie przez zimnem i wiatrem. Poza tym kapelusz jest na ogół drogi. Znakomitą alternatywą są czapki. Lubiane przez wszystkich, łatwe w pielęgnacji i ciepłe. Sklepy odzieżowe mają bogatą ofertę kierowaną do obu płci i dzieci.

 

Męskie nakrycia głowy

 

Jaka powinna być czapka męska zimowa? Panowie na ogół stawiają przede wszystkim na walory praktyczne. Od czapki oczekują, by była wygodna, ciepła, niewymagająca specjalnego dbania. Najlepiej, by można ją było wrzucić do pralki, wysuszyć i założyć. Popularnością u panów cieszą się czapki z polaru (szczególnie u tych, którzy lubią zimą biegać i jeździć na rowerze) z przedłużonymi uszami (na bardzo zimne dnie) lub z grubej dzianiny. Ciemne oraz najchętniej bez wzorków i ozdób.

 

Czego oczekiwać od czapki damskiej?

 

Płeć piękna ma większe dylematy z doborem odpowiedniego nakrycia głowy. Stojąc przed sklepowymi półkami i wieszakami z czapkami dla dziewczyn można doznać kolorowego zawrotu głowy. Wybór nie jest łatwy. Są jednobarwne i wzorzyste, obszyte futerkiem, ozdobione cekinami, wyszywane i z naszytymi perełkami. Pikowane i gładkie. Przy zakupie trzeba jednak kierować podstawową funkcją, które nakrycie głowy powinno spełniać, czyli ochroną przed zimnem i wiatrem. Przede wszystkim trzeba więc zwrócić uwagę na materiał, z którego czapka jest wykonana. Dodatek wełny jest ze wszech miar wskazany, tak samo, jak podszycie czapki ciepłą, elastyczną bawełną. Oczywiście, czapka powinna się komponować z pozostałą garderobą, więc na ogół Panie kupują kilka sztuk. Wszystkie czapkowe ozdoby to dodatki, których wybór jest ogromny. W ostatnich latach pojawiła się ciekawa alternatywa: czapko – szale. Chronią jednocześnie głowę, uszy i szyję, a wyglądają niezwykle elegancko.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak rozwijać swoją firmę w Internecie?
Jak rozwijać swoją firmę w Internecie?
Jeśli chcesz rozwijać swoją firmę, czas przejąć kontrolę. Zdobądź cenne informacje na temat korzyści płynących z marketingu cyfrowego i mediów […]
Ostatnie wpisy