Jak wyleczyć uraz stawu skokowego?

Jak wyleczyć uraz stawu skokowego?
modna-wiedza
Zdrowe ciało
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Urazy stawu skokowego należą do bardzo popularnych przypadłości i w zależności od rodzaju mogą być całkowicie wyleczone, albo, w ciężkich przypadkach, prowadzić do trwałych uszkodzeń stopy.

Skręcona stopa – co dalej?

Leczenie urazów stóp zależy od tego, czy doszło do skręcenia, zwichnięcia czy złamania. Skręcenie stawu skokowego może być I, II lub III stopnia. We wszystkich 3 stopniach należy jak najszybciej zaniechać aktywności fizycznej, schłodzić stopę, założyć bandaż elastyczny oraz unieść stopę, aby umożliwić odpływ krwi i zmniejszyć ból. Warto też udać się do lekarza ortopedy, który oceni stopień urazu, a w razie potrzeby zleci wykonanie USG lub RTG oraz dalsze działania, gdy doszło do powikłań. Wówczas konieczne mogą się okazać stabilizator oraz fizjoterapia. W przypadku zwichnięć i złamań niezbędna jest szybka pomoc lekarska, polegająca na nastawieniu stawu (przy zwichnięciu) oraz przeprowadzeniu operacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kolorystyka posłania – czy ma znacznie?
Kolorystyka posłania – czy ma znacznie?
Wielu ludzi projektujących swoje sypialnie zastanawia, się czy dobór kolorów posłania poza względami estetycznymi ma jakieś znaczenie. Otóż odpowiedź brzmi: […]
Ostatnie wpisy