Jakie rodzaje zamków stosowane są w sejfach?

Jakie rodzaje zamków stosowane są w sejfach?
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rodzaj zamka w sejfie decyduje o bezpieczeństwie jego zawartości. Istnieje wiele różnych typów zamków, które mogą być stosowane w sejfach, każdy z nich ma swoje zalety i wady.

Najpopularniejszymi typami zamków w sejfach są dziś:

Kombinacyjny

Zamek szyfrowy to elektroniczne urządzenie na zewnątrz Twojego sejfu, które pozwala Ci wprowadzić kod, aby uzyskać dostęp do Twojego sejfu. Kod może mieć długość od kilku do kilkudziesięciu cyfr. Zamki szyfrowe są łatwe w użyciu, ale jeśli ktoś wejdzie w posiadanie Twojego kodu, może być w stanie dostać się do Twojego sejfu za jego pomocą. Jeśli chcesz mieć pewność, że nikt nie ma dostępu do Twojego sejfu, jeśli nie ma kombinacji, to jest to najlepszy wybór dla Ciebie.

Klawiatura cyfrowa

Ten typ zamka jest podobny do zamka szyfrowego w tym, że wymaga wprowadzenia kodu lub kodu kluczowego przed otwarciem. Różnica polega na tym, że zamiast wpisywać liczby, będziesz wpisywać litery lub symbole (jak $) do klawiatury cyfrowej przed otwarciem! Są one świetne, ponieważ pomagają zapobiegać ludziom, którzy widzą, jakie liczby lub litery są potrzebne, aby otworzyć twój sejf.

Kod cyfrowy

Kody cyfrowe są podobne do klawiatur cyfrowych, ale wykorzystują liczby zamiast liter i symboli. Są one świetne dla osób, które chcą mieć bardziej bezpieczny zamek, ale nie chcą musieć pamiętać długiej kombinacji lub kodu. Podczas gdy zamki cyfrowe nie są tak powszechne jak inne rodzaje sejfów, będą one nadal stawać się bardziej popularne w przyszłości. W przypadku zapomnienia kodu cyfrowego zawsze można wezwać fachowców od bezinwazyjnego otwierania sejfów, takich specjalistów znaleźć można chociażby na stronie https://www.sejf.net.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie są rodzaje bagażników samochodowych?
Jakie są rodzaje bagażników samochodowych?
Bagażniki mogą być dwojakiego rodzaju – montowane na dachu oraz na zaczepie. Pierwszy z nich montuje się na dachu samochodu, […]
Ostatnie wpisy