Zdrowe ciało

Jakimi sposobami przeprowadza się tlenoterapię?

21 czerwca 2022

Tlenoterapia jest stosowana w leczeniu różnych problemów medycznych, od przewlekłego niedotlenienia (niski poziom tlenu we krwi) do ostrego niedotlenienia (nagły brak tlenu).

Zabiegi tlenoterapii

Istnieje kilka rodzajów terapii tlenowej, które mogą przynieść korzyści pacjentom z różnymi stanami medycznymi. Zabiegi te obejmują:

Tlenoterapia dla przewlekłego niedotlenienia

Ten rodzaj leczenia jest stosowany, gdy osoba ma niski poziom tlenu we krwi przez dłuższy czas i potrzebuje uzupełniającego tlenu, aby przeżyć. Przewlekłe niedotlenienie może być spowodowane wieloma przyczynami, w tym chorobą płuc, chorobą serca lub rozedmą. Badania kliniczne wykazały, że pacjenci, którzy otrzymują uzupełniający tlen doświadczają mniejszej liczby hospitalizacji, niższej śmiertelności i lepszej jakości życia niż ci, którzy nie otrzymują tego typu leczenia.

Tlenoterapia w przypadku ostrego niedotlenienia

Ten rodzaj leczenia jest stosowany, gdy ktoś doświadcza ostrego braku tlenu w naczyniach krwionośnych z powodu nagłej choroby lub urazu, który zakłóca normalne wzorce oddychania. Ostre niedotlenienie może spowodować niewydolność serca i inne poważne problemy zdrowotne, jeśli nie jest natychmiast leczone.

W pozyskaniu potrzebnych artykułów do tlenoterapii można się udać na stronę poniższego sklepu online https://www.oddychasz.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *