Człowiek i styl

Kiedy pojawić się na lotnisku przed planowanym lotem?

7 lipca 2019

Optymalny czas na odprawę

Wielu początkujących turystów zadaje sobie pytanie: ile przed moim lotem powinienem się zjawić na lotnisku? Odpowiedź podawana przez różne źródła jest różna. Niektórzy sugerują minimum 2h inni twierdzą, że 1h przed wylotem jest wystarczająca. Zatem kto ma rację? W zasadzie obie strony. Wszystko zależy od kilku czynników.

Jeśli lecimy pierwszy raz samolotem z całą pewnością powinniśmy zjawić się na lotnisku minimum 2h wcześniej. Będziemy mieli zapas czasu na zapoznanie się z lotniskiem i jego zasadą działania. Może się to wydawać śmieszne, ale naprawdę zaoszczędzi nam to sporo stresu. Na spokojnie będziemy mogli nadać bagaż do luku, pobrać kartę pokładową, oraz przejść odprawę. Resztę czasu można zagospodarować w sekcji sklepów bezcłowych i poczekać z lżejszą głową, aż pasażerowie zaczną być wpuszczani na pokład.

Drugą kwestią jest to, czy nadajemy bagaż czy lecimy tylko z podręcznym. Często zdarza się tak, że są spore kolejki do stanowisk gdzie oddajemy swój bagaż do załadunku pod pokład samolotu. Możemy spędzić w tej kolejce nawet 30 minut i więcej, co skutecznie może napsuć nam nerwów, gdyż w obawie przed spóźnieniem się na samolot zaczniemy przemierzać lotnisko w pośpiechu. W ostateczności możemy spóźnić się na samolot.

Istotne jest także z jakiego lotniska lecimy, jak popularny jest nasz lot, oraz w jakich godzinach rozpoczynamy podróż. Czemu to takie ważne? Otóż jeśli lecimy obleganym połączeniem może się okazać, że wcześniej wspomniane kolejki do nadania bagażu będą ogromne. Jest to niejako połączone również z godzinami, w których nasz lot się odbywa. Najchętniej kupowanymi lotami są te w okolicy południa. Wtedy powinniśmy się spodziewać tłoku.

Dobrze zaplanuj podróż

Podczas planowania naszej podróży powinniśmy dowiedzieć się także. ile trwa sam transfer na lotnisko Pyrzowice i jaką drogą przebiega. Miasta w godzinach szczytu mogą skutecznie ukrócić nasz czas przeznaczony na załatwienie wszystkich spraw na lotnisku. Przeanalizujmy wszystko, by uniknąć niepotrzebnego stresu i gonitwy za czasem. Zatem jeśli udajemy się na swój pierwszy lot, zagospodarujmy minimum 2h na załatwianie lotniskowych spraw a także około dwie godziny na podróż transferem Pyrzowice-Kraków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − 9 =