Przegląd techniczny aut ciężarowych – jak często go przeprowadzać?

Przegląd techniczny aut ciężarowych – jak często go przeprowadzać?
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Regularne przeglądy techniczne samochodów ciężarowych są obowiązkowe, zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, zawartymi w Kodeksie drogowym. Brak kontroli przed upływem terminu wskazanego w dowodzie rejestracyjnym naraża właściciela pojazdu na poważne konsekwencje. Jedną z bardziej dotkliwych jest całkowita odpowiedzialność kierującego samochodem ciężarowym bez ważnego przeglądu technicznego w przypadku stłuczki. Przeglądu technicznego w przypadku nowych samochodów ciężarowych dokonuje się co roku. Data, przed którą należy stawić się w stacji diagnostycznej, wskazana jest w dowodzie rejestracyjnym. Jakiekolwiek niedotrzymanie terminów rodzić spowoduje zakaz transportu ładunków i w konsekwencji tego straty finansowe dla przedsiębiorstwa.

Należy również dodać, że przeważająca większość firm ubezpieczeniowych traktuje brak aktualnego przeglądu technicznego, jako automatyczną przesłankę do wygaszenia polis OC i AC. Serwis Iveco oraz innych marek samochodów ciężarowych pozwala wyeliminować jeszcze przed badaniem wszystkie usterki, które mogłyby mieć wpływ na negatywny jego wynik i w konsekwencji doprowadzić do braku uprawnia  auta do poruszania się po drogach.

Jak przebiega przegląd techniczny samochodu ciężarowego

Serwis Renault Trick a także samochodów ciężarowych innych marek pozwoli na przeanalizowanie wszystkich parametrów technicznych danego pojazdu, w taki sposób, jak to ma miejsce na samy już przeglądzie technicznym.

Obowiązujące przepisy prawa wymagają, aby podczas badania rejestracyjnego sprawdzono w stacji diagnostycznej:

– nadwozie,

– podwozie,

– systemy bezpieczeństwa (m.in.: pasy bezpieczeństwa, trójkąt ostrzegawczy, gaśnica),

– oświetlenie,

– system hamowania,

– układ kierowniczy,

– wycieki płynów eksploatacyjnych,

– emisja spalin,

– stan ogumienia,

– zgodność numerów w dowodzie rejestracyjnym z numerem VIN.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
W co ubierać dziecko, by go nie przegrzać?
W co ubierać dziecko, by go nie przegrzać?
Gdy na dworze robi się chłodniej łatwo o przegrzanie dziecka. Zbyt grube ubranie przy dużej aktywności fizycznej najmłodszych to prosta […]
Ostatnie wpisy