Przegląd techniczny aut ciężarowych – jak często go przeprowadzać?

Przegląd techniczny aut ciężarowych – jak często go przeprowadzać?
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Regularne przeglądy techniczne samochodów ciężarowych są obowiązkowe, zgodnie z aktualnymi przepisami prawa, zawartymi w Kodeksie drogowym. Brak kontroli przed upływem terminu wskazanego w dowodzie rejestracyjnym naraża właściciela pojazdu na poważne konsekwencje. Jedną z bardziej dotkliwych jest całkowita odpowiedzialność kierującego samochodem ciężarowym bez ważnego przeglądu technicznego w przypadku stłuczki. Przeglądu technicznego w przypadku nowych samochodów ciężarowych dokonuje się co roku. Data, przed którą należy stawić się w stacji diagnostycznej, wskazana jest w dowodzie rejestracyjnym. Jakiekolwiek niedotrzymanie terminów rodzić spowoduje zakaz transportu ładunków i w konsekwencji tego straty finansowe dla przedsiębiorstwa.

Należy również dodać, że przeważająca większość firm ubezpieczeniowych traktuje brak aktualnego przeglądu technicznego, jako automatyczną przesłankę do wygaszenia polis OC i AC. Serwis Iveco oraz innych marek samochodów ciężarowych pozwala wyeliminować jeszcze przed badaniem wszystkie usterki, które mogłyby mieć wpływ na negatywny jego wynik i w konsekwencji doprowadzić do braku uprawnia  auta do poruszania się po drogach.

Jak przebiega przegląd techniczny samochodu ciężarowego

Serwis Renault Trick a także samochodów ciężarowych innych marek pozwoli na przeanalizowanie wszystkich parametrów technicznych danego pojazdu, w taki sposób, jak to ma miejsce na samy już przeglądzie technicznym.

Obowiązujące przepisy prawa wymagają, aby podczas badania rejestracyjnego sprawdzono w stacji diagnostycznej:

– nadwozie,

– podwozie,

– systemy bezpieczeństwa (m.in.: pasy bezpieczeństwa, trójkąt ostrzegawczy, gaśnica),

– oświetlenie,

– system hamowania,

– układ kierowniczy,

– wycieki płynów eksploatacyjnych,

– emisja spalin,

– stan ogumienia,

– zgodność numerów w dowodzie rejestracyjnym z numerem VIN.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym się kierować przy wyborze hotelu na wesele?
Czym się kierować przy wyborze hotelu na wesele?
Podczas planowania wesela prędzej czy później staniemy przed wyborem sali weselnej. Coraz więcej par decyduje się na urządzenie przyjęcia weselnego […]
Ostatnie wpisy