Rodzaje folii i ich właściwości

Rodzaje folii i ich właściwości
modna-wiedza
Technologie & IT
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Na rynku powszechnie wykorzystuje się różne materiały, które służą do zabezpieczania towarów, roślin czy rozmaitych powierzchni na przykład w trakcie przeprowadzania remontu. Do tych materiałów należą głównie folie, które dzielą się na co najmniej kilka rodzajów. Każda folia ma nieco inne właściwości i cechy, ale każda jest w stanie zapewnić skuteczną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także czynnikami zewnętrznymi takimi jak niska temperatura, kurz czy wilgoć. Przed zastosowaniem konkretnej folii warto poznać wszystkie rodzaje, ponieważ to pomoże dobrać ten idealny w danej sytuacji. Jakie rodzaje folii są obecnie dostępne na rynku?

Z jakich rodzajów folii można korzystać na rynku?

Jedną z najpopularniejszych folii jest ta polietylenowa, która odznacza się odpornością na działania kwasów, zasad i soli oraz na niską temperaturę. Jest ona giętka, a w dodatku nie przeniknie przez nią para wodna. Oprócz niej należy wymienić elastyczną folię stretch, cechującą się znakomitymi właściwościami termoizolacyjnymi i przezroczystością. Stanowi skuteczny materiał ochronny, gdyż bez problemu zatrzymuje wilgoć i chłód. Na koniec została folia pęcherzykowa dostarczana przez firmy takie jak https://www.techno.com.pl/folie/pecherzykowe/, które dbają o jej wysoką jakość. Folia pęcherzykowa ma dobre właściwości izolacyjne, a dzięki pęcherzykom powietrza zapobiega uszkodzeniom towarów umieszczonych w kartonowych pudłach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie zalety niosą ze sobą moskitiery?
Jakie zalety niosą ze sobą moskitiery?
Moskitiera to materiał o drobnych oczkach, który służy do przykrywania pościeli, krzeseł lub innych mebli, aby utrzymać komary. Rodzaj siatki […]
Ostatnie wpisy