Sposoby na pozbycie się cellulitu

Sposoby na pozbycie się cellulitu
modna-wiedza
Zdrowe ciało
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Cellulit to zaburzenie występujące w tkankach podskórnych, które powoduje zmiany na skórze. Zwykle problem ten dotyka kobiet w różnym wieku i pojawia się na udach, pośladkach oraz brzuchu. Objawia się nieestetycznymi zgrubieniami i zagłębieniami przypominającymi skórkę pomarańczową. W walce z cellulitem pomóc może zdrowy tryb życia oraz nowoczesne zabiegi.

Zdrowe odżywianie i ruch

Prowadzenie zdrowego trybu życia polega na stosowaniu diety ubogiej w cukier oraz sól. Zalecana jest rezygnacja ze spożywania produktów smażonych, słodyczy, a także używek, takich jak kawa, papierosy, czy alkohol. W diecie osób walczących ze skórką pomarańczową powinny znaleźć się przede wszystkim ryby, oliwki, orzechy, nasiona oraz awokado. Warto również podstawić na brokuły, kalafiora, brukselkę i jajka. Wszystkie te produkty zawierają duże ilości witaminy B, odpowiedzialnej za prawidłową przemianę materii. Zalecane jest wypijanie minimum 2 litrów wody dziennie i podejmowanie regularnej aktywności fizycznej. Ćwiczenia aerobowe i rozciągające wzmacniają i ujędrniają mięśnie, a dodatkowo przyspieszają metabolizm. Wskazane jest stosowanie kosmetyków redukujących cellulit. 

Nowoczesne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Dobrym rozwiązaniem jest również korzystanie z nowoczesnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Profesjonalne kliniki, takie jak https://laser-studio.pl do walki z cellulitem stosują nowoczesny sprzęt VellaShape III, który wykorzystuje technologię podczerwieni, ultradźwięków oraz podciśnienia. Regularnie wykonywane zabiegi pozwalają ujędrnić skórę i wyraźnie zmniejszyć cellulit. Zastosowanie urządzenia VellaShape III pozwala na bezinwazyjne usuwanie skórki pomarańczowej i modelowanie ciała. Pierwsze efekty widoczne są już po dwóch tygodniach, a pełny efekt uzyskuje się po 8 tygodniach. W celu pozbycia się nieestetycznych zmian podskórnych można zdecydować się również na mezoterapię igłową, karboksyterapię lub terapię wykorzystującą światło lasera. Rodzaj stosowanych zabiegów uzależniony jest od gabinetu oraz dostępnego sprzętu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jaki sprzęt wykorzystuje się w produkcji pączków?
Jaki sprzęt wykorzystuje się w produkcji pączków?
Pączki są pysznym wyrobem, który powstaje z ciasta drożdżowego. Można kupić je praktycznie w każdej cukierni, a także niektórych piekarniach. […]
Ostatnie wpisy